DİREKSİYON EĞİTİMİ

Trafiğe çıkmaya hazır mısın?

Sürücü belgeni aldın ama trafiğe çıkmaya kendini hazır hissetmiyor musun ? Özel direksiyon dersi alarak, trafikte daha rahat araç kullanabilirsiniz. Uzman hocalarımız ve M.E.B uyumlu araçlarımızla profesyonel sürüş eğitimi yanı sıra trafikte sorunlarla baş edebilme gibi farklı konularda destek alırsınız. Araba sürmenin oldukça keyifli olduğu ülkemizde, siz de henüz araba kullanmayı bilmiyorsanız, bu konuda sizlere özel direksiyon dersi veren hocalarımızla kısa süre de araba kullanmayı öğrenin. Eğitmenlerimiz aracılığı ile direksiyon derslerini hızlandırarak kısa süre de aracınızla trafiğe girebilirsiniz.

Ortalama olarak 5 ila 8 gün arasında direksiyon dersi alarak araç sürüş kabiliyetini kavrayabilir, sonra da usta şoför gibi trafiğe çıkarak aracınızı dilediğiniz gibi sürebilirsiniz. Hala iyi bir sürücü değilseniz, hemen derslerimiz hakkında bilgiler almalı ve usta öğretmenlerimizden direksiyon eğitimleri alarak iyi bir sürücü olabilirsiniz.

Direksiyon dersi ile ilgili sizlere kısaca bilgiler aktaralım. Öncelikle ne tür bir araç kullanmak istediğinize karar vermelisiniz.

Direksiyon Dersi: Araç Manuel Vites

Düz vites yani manuel araçlar için direksiyon eğitimi.Manuel yani düz vites araba kullanmanın tek avantajı da günümüzde daha yoğun kullanılmasından ötürüdür. Düz vites araç kullanmak, otomatiğe göre daha zor olduğundan dolayı direksiyon dersi veren eğitmenler de manuel vites araç kullanımına daha çok önem vererek bu alanda yaptırımlar uygulamaktadır. Hiç beklemediğiniz an da herhangi bir acil durumdan kaynaklı da düz vites araç sürmek zorunda kalabileceğinizden dolayı direksiyon eğitimlerin de düz vites araba kullanmak daha doğru olabilir. Tercih ile alakalı olmak durumunu da hesaba katarsak, her zaman en avantajlısı ve zoru düz vites olanıdır. Düz vites araba kullanmak, gayet keyiflidir. Bu tarz arabayı kullanmayı öğrendikten sonra da her türlü aracı kullanabilecek duruma da kısa süre içersinde erişeceksiniz. Fiyat olarak da aralarında herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı, hangisini sürmeniz gerektiği konusunda dilediğiniz gibi kararınızı verebilirsiniz. Düz vites her zaman daha çok önerilendir. Bu nedenle de hocalar sizlerden en doğrusu olanı tavsiye ederek düz vites araç kullanmanızı önerirler. Tamamen sizle alakalı olmakla beraber, tercihi hocaya da bırakabilirsiniz. İki aracı kıyasladığımızda ise otomatik vites araba direksiyon dersi her zaman daha kısa süre içersinde gerçekleşir. Bir hoca tuttuktan sonra yapmanız gereken tek şey, o hocaya kendinizi bırakmak ve söyleyeceği her şeyi adım adım uygulamak! Özel direksiyon eğitimleri alırken de hocanızın sizlere karşı verdiği dersler hususunda her zaman dikkate almalı ve denileni yapmak durumundasınız.

 

Eğitmenlerimiz size sadece araç kullanmayı değil, trafikte başınıza gelebilecek her türlü sorunla başa çıkmayı öğretiyor.

 • Araç kullanırken lastiklerimiz nasıl olmalıdır
 • Ne zaman fren kullanmamak gerekir
 • Araç kızaklama yaparsa ne yapılır
 • İki araç arasına nasıl park yapılır
 • Virajları dönerken nelere dikkat etmeliyiz
 • Yağmurlu havalarda nasıl araç kullanılır
 • Sürücü koltuğunda nasıl oturulmalı
 • Aracın boşta gidilmesi zararlımıdır

Ticaretten çok eğitimdeki kaliteye önem veren firmamız, manuel ya da otomatik vites fark etmeksizin sizin güvenli bir şekilde trafiğe çıkmanızı sağlamaktayız. Fakat özel direksiyon dersi almak sizi korkutmasın.

 1. Direksiyon ders ücreti ne kadar?
 2. Ders saatleri benim programıma uygun mu?
 3. Dersi nerede verecekler?

Merak ettiğiniz tüm sorularınızın yanıtı bizde. Aklınıza takılan her soru için size cevap vermeye ve sizi bilgilendirmeye hazırız. Milli Eğitim Direksiyon Usta Öğretici belgesine sahip eğitmenlerimizle sizlere en iyi hizmeti sunmak için bekliyoruz. Bilinçli ve kendinden emin sürücüler yetiştirmek en büyük hedefimizdir. Mutlu sürüşler diliyoruz.